Produkcja mebli na maszynach CNC

W dzisiejszym świecie czas i jakość mają kluczowe znaczenie. Nie inaczej jest w branży producentów mebli, gdzie wydajność, precyzja, redukcja odpadów są ważne podczas wykonywania wysokiej jakości elementów. Aby sprostać najwyższym wymaganiom klientów producenci mebli polegają nie tylko na wykwalifikowanych pracownikach, ale także na zaawansowanych technologicznie maszynach sterowanych komputerowo.

Dla przemysłu meblarskiego odpowiednio dobrana maszyna CNC do obróbki drewna jest najważniejszym narzędziem w warsztacie. Niezależnie od tego, czy chodzi o cięcie drewna, czy rzeźbienie wzorów na jego powierzchni.

Przy wyborze właściwej maszyny CNC do swojego zakładu, musisz zwrócić uwagę na rozmiar stołu roboczego, czyli największego obszaru jaki maszyna jest w stanie przetworzyć.

Jeśli chcesz jednocześnie grawerować lub wycinać materiał, zwróć uwagę na ilość wrzecion. Niektóre modele maszyn CNC pozwalają jednocześnie obrabiać dwa lub więcej paneli meblowych.

Multicentra CNC z automatyczną wymianą narzędzi są bardzo wydajne i nie wymagają ręcznej wymiany elementów roboczych, co pozwala zaoszczędzić sporo czasu. Po zakończeniu procesu maszyna automatycznie powróci do magazynu, aby wybrać narzędzie potrzebne do następnego procesu.

Żeby maszyna CNC mogła wykonać jakiś mebel, najpierw wszystkie części projektowane są przy użyciu oprogramowania CAD, które umożliwia tworzenie wirtualnych modeli 3D mebli, które mają zostać wyprodukowane. Niezależnie od tego, czy są to elementy do jadalni, czy do rozkładanych foteli, odpowiedni program, np. Pytha 3D CAD, umożliwia projektantom szybką i przejrzystą realizację ich wizji.

Gdy projektant jest zadowolony z modelu 3D na komputerze, oprogramowanie CAD wysyła instrukcje do maszyny CNC, która za pomocą odpowiednich narzędzi tnie i obrabia materiał do dokładnego rozmiaru, zgodnie z modelem 3D i jego specyfikacją.

Przy produkcji dopasowanych, powtarzalnych elementów mebli, maszyny CNC generują części o stałej i wysokiej jakości, zwiększając w ten sposób produktywność fabryki.

Automatyzacja produkcji identycznych części zmniejsza ilość odpadów i częstotliwość występowania błędów, jednocześnie skracając czas.

Korzystając z najnowszych technologii, takich jak maszyny CNC i oprogramowanie CAD/CAM, najlepsi producenci mebli wytwarzają produkty o najwyższej jakości, według specyfikacji projektanta, zmniejszają ilość odpadów i zwiększają produktywność.