OPROGRAMOWANIE DO MASZYN CNC

CNC, skrót od komputerowego sterowania numerycznego, często odnosi się do techniki wytwarzania, w której model jest projektowany w komputerze, a następnie, za pomocą innego oprogramowania, przekształcany na współrzędne i instrukcje (kod G), które maszyna może zrozumieć, aby wyprodukować pożądane elementy.

Cały proces rozpoczyna się od stworzenia na komputerze modelu 3D. Następnie, przy użyciu oprogramowania CAM, zostaje przygotowana ścieżka dla narzędzi. Chociaż w tym momencie można by teoretycznie wyciąć model za pomocą maszyny CNC, zawsze dobrze jest sprawdzić, czy ścieżka cięcia jest prawidłowa za pomocą symulacji. Daje to możliwość dokonania wszelkich niezbędnych korekt.

Kiedy wszystko jest sprawdzone, potrzebne jest oprogramowanie sterujące, które za pomocą kodu G informuje maszynę CNC, co ma robić.

Jak widać, na każdym etapie procesu produkcji, kluczowe jest posiadanie odpowiedniego oprogramowania. Dlatego firma interMASZ współpracuje z renomowanymi partnerami i posiada w ofercie najlepsze programy wspierające produkcję na maszynach CNC: od modelowania, przez sterowanie, po symulację.

STAIRCON

Staircon został zaprojektowany tak, aby zapewnić jak najlepsze wsparcie dla uproszczonej i efektywnej kosztowo produkcji schodów – od sprzedaży do produkcji. Wydajne i przyjazne dla użytkownika oprogramowanie umożliwia szybkie projektowanie standardowych kształtów schodów, jak również elastyczne możliwości projektowania zaawansowanych kształtów schodów.

CNC SOFTWARE POLSKA

CNC Software Polska Sp. z o. o. od wielu lat specjalizuje się w sprzedaży, wdrażaniu i wprowadzaniu zintegrowanych systemów informatycznych. Nasza oferta składa się z programów CAD/CAM wiodących europejskich dostawców, którzy mają duże doświadczenie w poszczególnych branżach i są w nich liderami.

ISCHODY

iSchody to projekt firmy interMASZ mający na celu zrzeszenie producentów schodów drewnianych w Polsce i dostarczanie odpowiednio dopasowanego oprogramowania i urządzeń. Oferujemy specjalistyczne oprogramowanie do produkcji schodów drewnianych. Umożliwia ono zaprojektowanie i zaprezentowanie klientowi każdego rodzaju klatki schodowej jeszcze przed produkcją. Następnym etapem jest realizacja, co przy obecnej technologii możemy wykonać jednym kliknięciem.

MX Okna i Drzwi

Automatyzacja od A do Z za pomocą jednego oprogramowania. MX Okna i Drzwi to kompleksowe oprogramowanie dla producentów z drewna, PCV i aluminium, które dostarcza rozwiązania dla każdego działu: od sprzedaży po produkcję i dostawę.
WERSJA OKNA WERSJA DRZWI

PYTHA 3D CAM

PYTHA to oprogramowanie 3D do projektowania między innymi mebli. Specjalistyczne funkcje i dopasowane moduły pozwalają na bardzo szybkie projektowanie mebli, zabudów meblowych czy całych wnętrz. PYTHA posiada również możliwość eksportowania plików na maszyny CNC w tym również g-code.

IBEST CAD&CAM

iBEST CAD&CAM to najlepsze oprogramowanie wspomagające projektowanie 2D/3D oraz automatyczne generowanie programów NC dla obróbki drewna, metalu i kamienia.