MARKOWE MASZYNY CNC
OD MARKOWEGO DOSTAWCY

Na rynku istniejemy od roku 1988 i od samego początku związani jesteśmy bardzo mocno z branżą obróbki drewna i materiałów drewnopochodnych. Nasza oferta pozwala na kompleksowe wyposażenie zakładu, a stworzony przez nas ciąg produkcyjny zawsze oparty jest o ideę minimalizacji ilości zatrudnionych osób, osiągnięcia maksymalnych wydajności oraz zachowania najwyższej jakości.

Jako wyłączny przedstawiciel europejskich liderów w produkcji maszyn jesteśmy w stanie zapewnić naszym klientom zawsze odpowiednio skrojoną maszynę. Wiemy też doskonale, że w obecnych czasach automatyzacja produkcji bez wsparcia odpowiedniego sterowania i oprogramowania to tylko połowa sukcesu. Dlatego oferujemy również specjalistyczne oprogramowania do produkcji: mebli, stolarki drewnianej oraz przestrzennej 5 osiowej obróbki interpolowanej.

Każda z oferowanych maszyn instalowana i wdrożona zostanie w oparciu o własne zaplecze serwisowe. Umowy sprzedaży zaś zawierają ściśle określone i bardzo krótkie czasy reakcji na zgłoszenie serwisowe, tak aby każdy z naszych odbiorców mógł być spokojny o ciągłość produkcji.

Oferujemy również maszyny używane! To specjalna oferta dla tych, którzy chcą zoptymalizować koszty zakupowe i jednocześnie skrócić czas dostawy urządzeń. Korzystając tylko i wyłącznie z markowych maszyn, ze sprawdzoną historią, jesteśmy w stanie udzielić gwarancji wsparcia serwisowego dla maszyn z „drugiej ręki”. Każda używana maszyna przed dostawą zostaje sprawdzona i serwisowana w naszym toruńskim magazynie.

Prowadzimy konsultacje umożliwiające pozyskanie dotacji ze środków Unii Europejskiej.

Wszystkich zainteresowanych zapraszamy do Torunia, grodu Kopernika, słynącego z pięknego starego miasta i pierników. Zwiedzanie miasta poprzedzone winno być wizytą w naszej siedzibie, gdzie liczyć można zawsze na prezentację maszyn magazynowych oraz oprogramowania.

REICHENBACHER

Niemiecki producent najmasywniejszych maszyn CNC. Stosuje on od lat standard pracy 5 osiowej, dający pełnie możliwości obróbki elementów w dowolnej płaszczyźnie. Słynie również z bramowych konstrukcji (seria Vision), które przez masywność mogą być używane w zakładach w trybie pracy trzy zmianowej przez wiele lat. Indywidualne podejście do każdego klienta daje możliwość konstruowania maszyn portalowych i wielowrzecionowych – do jednoczesnej obróbki dwóch różnych elementów (seria Eco). Wielokanałowe sterowanie kontrolami Siemens z kolei umożliwia elastyczne budowanie maszyny z możliwościami rozszerzeń o szereg opcji dodatkowych, np. automatykę załadunku (robot), automatykę stołu belkowego, system kilku wrzecion obróbczych, instalację wielu wymienników magazynków.

InterMASZ jest wyłącznym przedstawicielem firmy Reichenbacher na terenie Polski.

BOS MACHINES

Holenderski producent zautomatyzowanych centrów obróbczych do stolarki otworowej. Urządzenia te zapewniają bezobsługową pracę dzięki pojemnym magazynkom załadowczym. Przemyślana konstrukcja podwójnych linii chwytaków umożliwia zamocowanie dwóch ramiaków jednocześnie. Dla modeli Windowmaster 40 i wyższych zaprojektowano specjalny system dwóch stołów obróbczych automatycznie przekazujących sobie obrobiony ramiak dla kompletnego wykończenia. Dla bezpieczeństwa pracy dodatkowo silniki wyposażone zostały w system chłodzenia cieczą. Dla modeli Widowmaster 40 i wyższych użycie pojemnych wymienników łańcuchowych (do 80 narzędzi) wraz z podajnikiem międzyoperacyjnym umożliwia w czasie frezowania przygotowanie kolejnej głowicy co znacząco skraca czas pracy. Całe urządzenie zabezpieczone jest szczelną kabiną zapewniającą komfort pracy (niski hałas, bezpieczeństwo, ograniczenie emisji pyłów produkcyjnych).

BUSELLATO

Włoski producent maszyn do obróbki drewna materiałów drewnopochodnych. W swej ofercie posiada komplet maszyn stolarskich – od standardowych urządzeń stacjonarnych (frezarki, wyrówniarki, grubościówki, piły formatowe) przez kompleksowy zestaw szlifierek szerokotaśmowych do maszyn numerycznych.
Klientom produkującym meble zapewnia stworzenie nowoczesnej i wydajnej linii w oparciu o maszyny typu: piły panelowe, wiertarki wielowrzecionowe CNC, okleiniarki wąskich krawędzi, frezarki CNC.
Potrzebna maszyna CNC? Tu też Busellato posiada pakiet urządzeń – od 3 osiowych maszyn do operacji typu nesting, przez 4 osiowe frezarki z funkcją wierceń wielowrzecionowych, aż do 5 osiowych modeli. Dla producentów stolarki drewnianej przygotowano specjalnie wzmocnione modele maszyn z dodatkowym wyposażeniem mocującym (zaciski, imadła pneumatyczne, automatyczne stoły).

KUPER

Niemiecka alternatywa w produkcji strugarek 4 stronnych. Producent ten oferuje kompletne rozwiązania strugarek dla producentów stolarki drewnianej. Specjalny pakiet wyposażenia zaproponowany dla fabryk okien umożliwia pełną automatyzację produkcji i ogranicza obróbkę szlifierską. Maszyny wyposażone w sterowniki Siemensa dają klientom wygodę pracy i ograniczają czynnik błędu do minimum. Wyposażone są w wysoko obrotowe silniki ( 8000 obr/min ) Dające najwyższy poziom jakości w czasie profilowania elementu. Dodatkowo Kuper dla minimalizacji ilości pracowników oferuje automatyzacje załadunnku i rozładunku elementów. Nowoczesny sterownik umożliwia zarządzanie produkcją w trybie online.

MASZYNY UŻYWANE

Od lat znani jesteśmy na rynku jako dostawca używanych i sprawdzonych maszyn wspartych naszą gwarancją serwisu. Zgodnie z ideą: „Markowe maszyny od Markowego dostawcy” zawsze opieraliśmy naszą ofertę o największych niemieckich i włoskich producentów maszyn do obróbki drewna. Wszystko to, aby dla sprzedanych używanych urządzeń stworzyć pewne zaplecze części zamiennych. Kupując od nas taką maszynę klient może być pewien, że jest to rozwiązanie, które przez kilka lat zapewni mu bezpieczną produkcję i jednocześnie zaoszczędzi przy jej zakupie. Zakupy urządzeń używanych dokonujemy na zachodzie Europy przy wcześniejszej weryfikacji i sprawdzeniu. Po zakupie natomiast maszyna transportowana jest najpierw do naszego toruńskiego magazynu dla dokonania przeglądu i szeregu testów. A na sam koniec dostawa do klienta z naszym wsparciem serwisowym – podłączeniem, ustawieniem i przeszkoleniem. I od tego momentu startuje gwarancja wsparcia serwisu na okres nawet do 12 miesięcy.

Istnieje możliwość zakupu maszyn używanych w leasingu.